Connect with us

Finans

Çevrimiçi Kurbanlık Satın Alımı Arttı

Tarih:

//

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) İdare Heyeti Başkanı Emre Ekmekçi, kurbanlık hayvanların seçim, kesim, paketleme ve teslimat hizmetinin yapıldığı paket hizmetlere yüzde 200’ün üzerinde talep artışı yaşandığını belirterek, “İnternet’in her alanda getirdiği kolaylığı, kurban bayramında da kurban kesme konusuna getirmiş olduğunu gördük.” diye konuştu.

Okumaya devam et.
Yorum için tıkla

Cevap bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Finans

Tarihi rekor kıran gram altından sonra ona da talep arttı

Tarih:

//

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, “Son 2 senedir revaçta olan gram ve yarım gram altınlara son zamanda ilgi arttı. Müşterilerimizden ciddi manalarda talep gelmeye başladı” diye konuştu.

Altın ücretlerinde olan rekor artışlar, düğünlerde takı takmak isteyen yurttaşların yarım gram altına rağbetini arttırdı. Normalde kuyumcularda çok fazla bulunmayan yarım gram altın, altının gramının 428 liraya erişmesiyle artık camekanlarda yerini aldı. Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, 215 liradan satılan 0.5 gram altına yurttaşların yoğun alaka gösterdiğini söyleyip altının geleceği ile ilgili da bilgiler verdi.

Okumaya devam et.

Finans

Bakan duyurdu: Haziranda tarihimizin rekorunu kırdık

Tarih:

//

Endüstri ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, haziranda yatırım iştahının çok kuvvetli olduğunu belirterek, tertip eden 859 dokümanla teşvik tarihi rekoru kırıldığını, 15,6 milyar liralık yatırım ve 23 binin üzerinde ilave istihdam beklediklerini bildirdi.

Bakan Varank, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, haziran ayına ait yatırım teşvik verilerini değerlendirdi.

Haziranda yatırım iştahının çok güçlü olduğuna işaret eden Varank, “Tertip ettiğimiz 859 dokümanla teşvik tarihimizin rekorunu kırdık. 15,6 milyar liralık yatırım ve 23 binin üzerinde ilave istihdam bekliyoruz.” bilgilerini paylaştı.

Okumaya devam et.

Son Dakika